Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek
aktualizováno: 15.06.2009 20:36:07

Jorkšírský Teriér

Agility

AGILITY

Agility je sport se psy, který vznikl okolo roku 1978 v Anglii.

Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc jako např. pudl, sheltie, border a bearded kolie, BO, anglický a americký kokršpaněl, kříženci atd.

Agility je sport, který vznikl podle koňského parkuru. Jedná se o to, aby psovod se svým psem překonal správné pořadí překážek v co nejlepším čase. Za shození či odmítnutí překážky je 5 trestných bodů, za tři odmítnutí(shození) je diskvalifikace, ale důvodů je více. Jsou tři velikostní kategorie a to: small (psi do 34,99 cm KVH), medium (psi od 35 do 42,99 cm KVH) a large (od 43 cm a výše). A podle nich je stanovena i výška překážek.

Překážky jsou různorodé: skokové překážky, tunel látkový a pevný, áčko, kladina, kruh, skok daleký(dálka), houpačka, viadukt, akvadukt, stůl, trojskok (tři skokové překážky), dvojskok. Na trati bývá 12-20 překážek.

Agility má své zkoušky. Zkoušku lze udělat na výbornou, když překážky překonáte do maximálního času a shodíte max. jednu překážku. Když uděláte v jednom roce zkoušky na 3 výborné, pak můžete postoupit do pokročilých A2 (do té doby závodíte v A1), ale nemusíte, můžete v A1 závodit pak ještě rok. Do A3 se dostanou ti nejlepší, ale není jednoduché se v ní udržet…

Více se dozvíte na těchto stránkách www.agilityklub.cz

TOPlist